Найбільший світовий виробник м'яса заплатив $11 млн викупу хакерам

Фото з відкритих джерел

У ФБР заявляють про причетність хакерів, близьких до Росії

JBS USA, що є частиною бразильського концерну JBS, який займається виробництвом м'яса, заплатила 11 млн доларів викупу хакерам після кібератаки. Відповідна заява на сайті компанії.

Згідно з повідомленням, за погодженням із внутрішніми ІТ-спеціалістами та сторонніми експертами з кібербезпеки компанія вирішила пом'якшити будь-які непередбачувані проблеми, пов'язані з атакою, та уникнути витоку даних.

Відомо, що на момент оплати переважна більшість потужностей компанії працювала. Водночас у JBS USA наголосили, що виплата викупу стала дуже важким рішенням.

Новини за темою: Штати депортують росіянина за спробу кібератаки на Tesla

"Це було дуже важке рішення для нашої компанії та особисто для мене. Однак ми вважали, що це рішення потрібно прийняти, щоб запобігти будь-якому потенційному ризику для наших клієнтів", - заявив генеральний директор JBS USA Андре Ногейра.

Відомо, що ФБР назвало зловмисників однією з найбільш спеціалізованих та найдосконаліших кіберзлочинних груп у світі. Попередні результати розслідування підтверджують, що жодна інформація про компанію, клієнтів чи співробітників не була скомпрометована.

Як повідомляє DW, раніше американські спецслужби заявили, що до цієї кібератаки причетна група пов'язаних із Росією хакерів REvil, чиї програми-вимагачі відомі під назвою Sodinokib. 

Новини за темою: Байден обговорить із Путіним питання кібербезпеки

Нагадаємо, раніше в США після кібератаки на трубопровідну компанію Colonial Pipeline та великого збитку, завданого кіберзлочинцями, підвищують пріоритет розслідування атак програм-вимагачів до рівня тероризму.