Над Польщею знову пронеслися потужні буревії: Зірвані дахи та підтоплені будинки

Над Польщею пронеслися буревії Фото PAP / Piotr Polak

Станом на сьогоднішній ранок понад 100 тис. осіб у країні залишаються без світла, негода змусила до евакуації 15-ти скаутських таборів

Над Польщею знову пронеслися потужні буревії. Низка міст постраждали від злив із грозами й шквалами, що пройшли вдень 9 липня та вночі на 10 липня. Про це повідомляють місцеві видання TVN24 та PAP.

Зазначається, що у регіонах, які зачепила негода, рятувальники здійснили по кількасот виїздів.

Найбільше шкоди погода завдала у Лодзькому та Сілезькому воєводстві. 

Відмічається, що до ранку суботи місцеві рятувальники 5,2 тис. разів виїздили на ліквідацію наслідків негоди, в основному з відкачування води з будинків та об’єктів дорожньої інфраструктури, усунення поламаних дерев, ліквідації аварії ЛЕП.

Як повідомив речник Пожежної служби Польщі Кшиштоф Баторський, найбільше звернень щодо ліквідації наслідків негоди отримано в Лодзькому та Мазовецькому воєводствах у центрі країни та Малопольському воєводстві на півдні Польщі.

За його словами, зірвано чи пошкоджено понад 200 дахів будівель, 130 з яких - у Лодзькому воєводстві.

Над Польщею пронеслися буревії Фото PAP / Piotr Polak

Наголошується, що станом на ранок суботи понад 100 тис. осіб у країні залишаються без світла, негода змусила до евакуації 15-ти скаутських таборів. В деяких з них кілька вихованців отримали травми.

Як інформується, у Свєнтокшиському воєводстві на півдні країни в результаті сильного пориву вітру зламано верхні гілки Бартека - одного з найстаріших дубів Польщі, якому близько 700 років.

Інститут метеорології Польщі попереджає, що негативні атмосферні явища ще спостерігатимуться протягом суботи у Свєнтокшиському, Малопольському та Підкарпатському воєводствах на півдні.

Новини за темою: У Львові моторошний буревій зруйнував легендарний Личаківський цвинтар

Нагадаємо, раніше ми писали, що Варшаву накрив потужний буревій. У місті випала півмісячна норма опадів. Через значні опади було затоплено вулиці, а на головних дорогах утворилися затори. Місцями випало до 40 літрів води на квадратний метр.