На засіданні суду у справі МН17 представили нові телефонні розмови обвинувачених

Огляд реконструкції збитого літака рейсу МН17 Укрінформ

У всіх розмовах йшлося про "Бук" і про те, що вдалося збити "Сушку"

У Нідерландах на судовому засіданні по суті у справі про збитий у 2014 році малайзійський літак, що виконував рейс MH17, оприлюднили нові телефонні розмови чотирьох обвинувачених. Про це повідомляє "Укрінформ".

Як зазначається, обвинувачений Сергій Дубинський у розмові з чоловіком на псевдо Боцман, яка відбулася 17 липня 2014 року о 17:42, каже, що вдалося збити "Сушку" (тобто винищувач Збройних сил України), бо НЗФ отримали "Бук-М". Дубинський також сказав, що "після того, як зранку отримали "Бук-М", їм стало легше вести бойові дії.

Крім того, у розмові Дубинського з іншим чоловіком, Ігорем, яка відбулася о 18:20, йшлося, що журналісти повідомляють, що за 80 км від Донецька збито "Боїнг". Спочатку Дубинський думає, що йдеться про "Сушку", яку прийняли за "Боїнг". Однак коли стає зрозуміло, що збито пасажирський літак, НЗФ починають говорити, що начебто "Сушка" збила "Боїнг", а вони збили "Сушку".

Також зазначається, що інший обвинувачений Леонід Харченко 17 липня 2014 року о 21:32 обговорював телефоном з бійцем Гілазовим те, що загубився боєць з екіпажу "Бук".

Того ж дня, у розмові Харченка з обвинуваченим Олегом Пулатовим, що відбулася о 21:40, йдеться про екіпаж установки "Бук". Зокрема, Харченко зазначив, що "хлопців з коробочки нової нема".

На засіданні ще був оприлюднений фрагмент розмови обвинувачених Ігоря Гіркіна та Дубинського, що відбулася вранці наступного дня після катастрофи. У ній Дубинський каже, що "Бук" уже в РФ: "Машина уже давно в Росії перебуває".

На засіданні досить детально було представлено відео та карти транспортування ЗРК "Бук".

"Усі оприлюднені матеріали є результатом розслідування, а суд свою думку висловить лише після завершення розгляду справи по суті", - зазначив суддя Дагмар Костер.

Новини за темою: Слухання справи МН17 по суті: Які було подано докази причетності обвинувачених до збиття літака над Донбасом

Нагадаємо, на засіданні суду у Нідерландах, яке відбулося 8 червня, показали фото фрагментів ракети, що влучила у борт літака рейсу МН17 в липні 2014 року. Три з чотирьох уламків відповідають ракеті 9М38М1, інший може бути як від ракети 9М38, так і від 9М38М1.