На Шрі-Ланці чоловік знайшов у дворі найбільше у світі скупчення сапфіру

Фото з відкритих джерел

Камінь важить 510 кг

На Шрі-Ланці торговець коштовним камінням заявив, що випадково на задньому дворі знайшов найбільше у світі скупчення зірчастого сапфіру. Влада країни підтвердила знахідку. Про це повідомляє BBC.

Знахідку зробили у місті Ратнапура – у перекладі із сингальської ця назва означає "місто коштовних каменів". Експерти кажуть, що блідо-блакитний камінь має оціночну вартість на міжнародному ринку до $100 мільйонів. Він важить близько 510 кілограмів або 2,5 мільйона каратів.

"Це особливий зразок зірчастого сапфіру, можливо, найбільший у світі. З огляду на розмір і його вартість, ми думаємо, що він зацікавить приватних колекціонерів або музеї", – сказав голова Національного управління коштовних каменів і ювелірних виробів Шрі-Ланки.

Однак експерти зазначають, що навіть попри високу вартість у каратах, камені всередині скупчення можуть бути невисокої якості.

Торговець коштовними каменями у третьому поколінні повідомив владу про знахідку, але знадобилося понад рік часу, щоб очистити камінь від бруду та інших домішок, перш ніж вони змогли проаналізувати та сертифікувати його. Чоловік розповів, що під час процесу очищення деякі камені випали з кластера, і вони виявилися зірчастими сапфірами високої якості.

Місто Ратнапура відоме як столиця коштовного каміння Шрі-Ланки. Країна загалом є провідним експортером сапфірів та інших коштовних каменів. Минулого року вона заробила близько пів мільярда доларів за рахунок експорту коштовних каменів, діамантів і ювелірних виробів.

Новини за темою: Астрономи знайшли планету, де, ймовірно, йдуть дощі з рубінів і сапфірів

Раніше повідомлялося, що британський суд розглядає звинувачення у шахрайстві проти 60-річної румунки Лулу Лакатош, що видавала себе за експерта з коштовних каменів та вкрала діаманти вартістю 5,7 млн доларів у ювелірному магазині, підмінивши їх на звичайну гальку.