Новини » Світ Читать эту новость на русском

На Гаїті прем'єр-міністр заявив про свою відставку

Тимчасово виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Гаїті Клод Жозеф Фото з відкритих джерел

Жозеф погодився піти з посади, передавши владу своєму опоненту, 71-річному Аріелю Генрі

Голова уряду Гаїті Клод Жозеф заявив, що йде у відставку після завершення суперечки щодо керівництва державою. Про це повідомляє The Washington Post.

Згідно з повідомленням, Жозеф учора, 18 липня, погодився піти з посади, передавши владу своєму опоненту, 71-річному Аріелю Генрі, якого підтримало міжнародне співтовариство.

До слова, раніше Клод Жозеф стверджував, що Генрі, якого вже покійний президент Жовенель Моїз призначив прем'єр-міністром за два дні до вбивства, ще не прийняв присягу й не мав права виконувати обов'язки тимчасового керівника країни. Саме тому після вбивства очільника країни обов’язки президента виконував Клод Жозеф.

Як відомо, Жозеф, який був міністром закордонних справ в уряді Моїза, виконував обов'язки прем'єр-міністра до призначення Генрі.

Новини за темою: Поліція Гаїті затримала ймовірного замовника вбивства президента країни

Нагадаємо, у ніч проти 7 липня група озброєних чоловіків вдерлася до будинку президента Гаїті та відкрила вогонь по лідеру країни і його родині. Той помер від вогнепального поранення.

Також стало відомо про важке поранення дружини Жовенеля Моїза. Більше того, деякі ЗМІ поширили новину про те, що перша леді загинула, однак згодом виявилося, що лікарям вдалося повернути її до життя. Нині її стан стабільний, вона перебуває в лікарні у Флориді (США).

Пізніше тимчасово виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Гаїті Клод Жозеф заявив, що перед смертю президента країни Жовенеля Моїза піддали катуванню. Він також пообіцяв притягнути до відповідальності всіх винних у вбивстві.