Міністерство економіки Німеччини підтримало сертифікацію "Північного потоку-2"

Будівництво газопроводу "Північний потік-2". Фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN

За висновками відомства, "Північний потік-2" не загрожує безпеці газопостачання Євросоюзу

У Міністерстві економіки Німеччини заявили, що сертифікація російського трубопроводу "Північний потік-2" не загрожує безпеці газопостачання Євросоюзу. Про це повідомила пресслужба відомства.

Як зазначається, такі висновки були зроблені за результатами аналізу надійності газових постачань, які були передані німецькому Федеральному відомству з мереж.
 
"Мінекономіки завершило аналіз наслідків процесу сертифікації "Північного потоку-2" для безпеки постачання і сьогодні передало його до Федерального мережевого агентства. Міністерство економіки та енергетики приходить у своїй оцінці до висновку, що видача сертифіката не загрожує безпеці газопостачання ФРН та ЄС", – йдеться у заяві.
 
Крім того, в ході формування висновку Німеччина проводила консультації із сусідніми країнами ЄС: Естонією, Італією, Латвією, Литвою, Австрією, Польщею, Словаччиною, Чехією та Угорщиною.
 
"Федеральне мережеве агентство тепер продовжить процедуру сертифікації російського газопроводу та вивчить подальші необхідні з правової точки зору умови, і що сам процес, згідно із законодавством, займає чотири місяці (сертифікацію було розпочато 8 вересня)", – додали у відомстві.
 
 
Нагадаємо, 18 жовтня НАК "Нафтогаз України" офіційно подала заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу "Північний потік-2". Основна позиція України полягає в тому, що "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки "не забезпечена його повна відповідність європейському законодавству".
 
А 21 жовтня Оператор ГТС України подав заявку в німецький енергорегулятор Bundesnetzagentur на участь у сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2". У ОГТС України вважають, що сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права і комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для заявки.