Мігранти з Білорусі: ЄС звинуватив режим Лукашенка у "гібридних атаках"

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн

REUTERS

ЄС буде залишатися вразливим до тих пір, поки його 27 країн-членів будуть розділені по цьому актуальному питанню

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн звинуватила режим президента Білорусі Олександра Лукашенка у "гібридних атаках". Зазначивши, що Мінськ використовує мігрантів для дестабілізації в Європі. Про це заявила глава Єврокомісії під час свого щорічного звернення у парламенті, цитує Devdiscourse.

"Вони садили людей в літаки й буквально штовхали їх до наших кордонів", – заявила Урсула фон дер Ляєн.

За її словами Європейський союз буде протистояти "гібридній атаці" з боку Білорусі з використанням міграції, однак ЄС буде залишатися вразливим до тих пір, поки його 27 країн-членів будуть розділені по цьому актуальному питанню.

"Це гібридна атака, спрямована на дестабілізацію Європи. Ми ніколи цього не потерпимо. Ми будемо підтримувати Литву, Латвію і Польщу, які межують із Білоруссю і мають східний зовнішній кордон ЄС", – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Вона також підкреслила, що гострі внутрішні розбіжності в ЄС з приводу того, як поводитися з біженцями та мігрантами, означають, що "блок залишається відкритим для шантажу, в той час, як геополітичні суперники Європи отримують вигоду".

Новини за темою: Держприкордонслужба України посилила охорону кордону з Білоруссю

Нагадаємо, раніше Канцлерка Німеччини Ангела Меркель наголосила, що здійснення "гібридних атак" Мінськом із застосуванням біженців і мігрантів неприйнятне. Меркель піддала різкій критиці владу Білорусі за її дії щодо концентрації біженців на кордоні із сусідніми країнами ЄС.