Новини » Світ Читать эту новость на русском

Microsoft презентувала нову операційну систему Windows 11

Windows 11 Фото з відкритих джерел

У новій системі велика увага приділяється спрощеному інтерфейсу, новому магазину, а також поліпшенню продуктивності та багатозадачності

Microsoft 24 червня провела онлайн-презентацію нової операційної системи Windows 11. Про це компанія повідомила на своєму офіційному сайті.

Як зазначається, у новій системі велика увага приділяється спрощеному інтерфейсу, новому магазину, а також поліпшенню продуктивності та багатозадачності.

Windows 11 має нове меню "Пуск", а також оновлену кнопку "Пуск", які розташовані по центру панелі завдань. Створено нові програми, нещодавно відкриті документи та окремий інтерфейс для пошуку.

При цьому наголошується, що самі "вікна" стали більш закругленими, а елементи інтерфейсу – напівпрозорими.

Керівник Windows Панос Панай підкреслив, що команда приділяла увагу кожній деталі.

За його словами, Windows 11 буде містити оновлені темний і світлий режими.

Windows 11 Фото з відкритих джерел

Нова операційна система також дозволить користувачам налаштовувати кілька робочих столів для роботи, дому та ігор, як на MacOS.

Повідомляється, що у новому Windows також представили Snap Layouts – режими розстановки вікон під різні випадки. Наприклад, коли потрібно одночасно запустити дві, три або більше програм на одному екрані. Система буде сама запамʼятовувати їх розташування і пропонувати розставити в тому ж порядку.

Windows 11 Фото з відкритих джерел

Одним із найважливіших оновлень став повністю змінений магазин. Відтепер він буде підтримувати цілу низку програм, які зазвичай не були доступні в стандартному магазині додатків Windows.

До нього входять додатки з Adobe Creative Suite, додатки для Android, включно з TikTok і Instagram.

У компанії розповіли, що продуктивність також є важливим аспектом для оновленої системи. Вона стала займати на 40% менше місця і працює більш ефективно, ніж раніше, завдяки покращенням роботи з фоновими завданнями.

Своєю чергою Microsoft назвала 11 версію системи "кращою Windows для ігор": у неї вбудували Auto-HDR для "тисяч ігор". 

Така функція буде працювати також на консолях Microsoft Xbox. Цим самим вона дозволить поліпшити динамічний діапазон навіть в іграх, де раніше не було підтримки HDR.

У компанії зазначили, що вихід нової операційної системи буде поступовим.

В кінці червня до неї отримають доступ учасники програми бета-тестування, потім крок за кроком до кінця року її будуть розгортати на компʼютерах звичайних користувачів.

Підкреслюється, що оновлення Windows 11 для власників ліцензій 10-ї версії буде безкоштовним. 

У Microsoft додали, що у компʼютерів має бути мінімум 64 гігабайти памʼяті і 4 гігабайти оперативної памʼяті для безпечного оновлення.

Новини за темою: Компанія Microsoft представить найбільш оновлений Windows за останні 10 років

Нагадаємо, раніше компанія Microsoft заявила про припинення підтримки Windows 10 у 2025 році. На сьогодні ця ОС залишається найпопулярнішою системою. Вона встановлена на 60% комп'ютерів по всьому світу.