МАГАТЕ: Іран збільшив запаси збагаченого урану в чотири рази

Фото з відкритих джерел

Також зросли запаси збагаченого на 20% урану — з 62,8 кг до 84,3 кг.

За останні три місяці Іран збільшив запаси збагаченого до 60% урану приблизно в чотири рази — з 2,4 кг до 10 кг. Про це повідомляють BloombergReuters і "Радіо Свобода" з посиланням на звіт Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Зазначається, що запаси збагаченого урану з чистотою менше ніж 5% впали з 3 141 кг до 2 278 кг, але це через те, що велика кількість двохвідсоткового урану була збагачена до чистоти в 5%.

Іран не пускає інспекторів МАГАТЕ до обладнання для моніторингу, а надана раніше іранською стороною інформація про імовірні ядерні обʼєкти технічно несумісна з результатами спостережень. МАГАТЕ так і не отримала пояснень з приводу наявності частинок урану на кількох обʼєктах, які Тегеран офіційно не декларував як ядерні.

Новини за темою: КНДР могла відновити роботу ядерного об'єкта, - МАГАТЕ

Раніше повідомлялося, що Іран з 23 лютого обмежив інспекції МАГАТЕ на своїх ядерних об’єктах, заборонивши їх проведення у рамках Додаткового протоколу до Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) 2015 року, але залишивши інспекції в рамках Угоди про гарантії з МАГАТЕ.