Новини » Світ Читать эту новость на русском

Литва запровадила обмеження для невакцинованих від коронавірусу

Delfi

З 13 вересня знову визнаватимуть результати тестів на антигени

В Литві запровадили з 13 вересня обмеження для тих, хто не пройшов вакцинацію від коронавірусу. Про це повідомив Delfi.

Як зазначається, "паспорти можливостей" можуть отримати всі щеплені, ті, хто перехворів або проходить тести. З 13 вересня знову визнаватимуть результати тестів на антигени.

"З понеділка люди без цього документа не зможуть потрапити до магазинів з товарами не першої необхідності, до торговельних центрів, на ринки (якщо їхня площа перевищує 1500 кв. м). Також вони не зможуть користуватися послугами салонів краси, відвідувати спортклуби, заходи за участю понад 500 осіб", - йдеться в повідомленні.

Також людей з "паспортом можливостей" жодні обмеження не торкнуться, однак їх, як і раніше, просять дотримуватися запобіжних заходів, наприклад, дезінфікувати руки, дотримуватися дистанції, носити маски.

У транспорті "паспорт можливостей" не потрібен. Однак всі мають бути в масках і дотримуватися дистанції. На міжміських маршрутах і замовних рейсах мусять бути зайнятими лише місця для сидіння.

А дошкільнята, учні початкової, середньої шкіл і гімназій, студенти профтехучилищ, всі, хто займається в музичних, художніх і ін. школах, отримують послуги без "паспорта можливостей".

Однак студенти вишів, колегій, які відвідують курси для дорослих, можуть ходити на контактні заняття безперешкодно, якщо у них є "паспорт можливостей". Ті, у кого його немає, мають регулярно тестуватися - ця послуга надається безплатно. Цей виняток діє до 16 жовтня.

Новини за темою: У світі виявили понад 225,4 мільйона випадків коронавірусу

Як відомо, медичні послуги надають без "паспорта можливостей". Якщо йдеться про планові послуги у стаціонарах, треба здавати тест на коронавірус. Його оплачує держава.

Новини за темою: У невакцинованих в 11 разів більше шансів померти від коронавірусу, - регулятор США

Окрім цього, МОЗ Литви залишає за собою право в майбутньому запровадити обов'язкове тестування для надання спеціалізованих амбулаторних послуг. Це буде залежати від епідеміологічної ситуації.

Новини за темою: Ляшко: Коронавірус стає "пандемією невакцинованих"

Нагадаємо, що найбільшу небезпеку для суспільства становлять пацієнти зі "стертими" формами захворювання і легким перебігом COVID-19. Трагедія пандемії у тому, що SARS-CoV-2 нестабільний, дуже швидко змінюється, що дозволяє його новим варіантам вислизати з-під імунної відповіді.