Новини » Світ Читать эту новость на русском

Лукашенко заявив про наміри розмістити російські ЗРК С-400 на кордоні з Україною

wikipedia.org

За його словами, вони з Путіним погодили список озброєння, який Білорусь отримає до 2025 року

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про наміри розмістити на білорусько-українському кордоні російські зенітно-ракетні комплекси C-400. Про це він заявив під час візиту на полігон у рамках військових навчань "Захід-2021", передає БЕЛТА.

Зазначається, що Лукашенко розповів про наміри придбати у Росії озброєння на загальну суму понад 1 млрд доларів США, і саме обговоренню цього питання була присвячена значна частина його розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

"У тому числі я йому ще раз нагадав про С-400, розповів йому, де ми хочемо поставити ці комплекси. Слава богу, зараз у нас повністю комплексами С-300 перекритий периметр на західному напрямку. Але, як ви знаєте, у нас додався і південний напрямок.

Новини за темою: "Теоретично можлива": Пєсков про політичну інтеграцію Росії та Білорусі

Ми з білоруськими генералами та росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде... Ми повинні готуватися – 1200 км кордону з Україною, тому нам доведеться закривати й цей периметр. І ми якраз говорили про те, що С-400 нам дуже згодяться.

І він (Путін, – ред.) дав доручення міністру оборони, щоб з нашими пропрацювали ці питання для того, щоб можна було поставити ці комплекси нам", – сказав Лукашенко.

За його словами, вони з Путіним погодили список озброєння, який Білорусь отримає до 2025 року.

"Це близько десятка літаків, частину яких ми вже отримали, кілька десятків вертольотів, Тор-М2… Це свідчить про те, що і ми, і РФ дуже серйозно сприймаємо західний напрямок, де ми безпосередньо межуємо з військами НАТО", – заявив Лукашенко.

Він також додав, що "білорусько-російському союзу зайві території не треба, дай боже зі своїми справитися".

Новини за темою: Союзна держава Росії та Білорусі: Що отримав Лукашенко та відібрав Путін

Нагадаємо, раніше ми писали, що на території Російської Федерації та Білорусі почалися спільні масштабні військові навчання "Запад-2021". Навчання за участі 200 тис. осіб особового складу, проходитимуть на дев'яти полігонах Росії та п'яти – Білорусі.