Лукашенко наказав підняти винищувач, аби посадити літак з опозиціонером

Російський винищувач МіГ-29. Фото: radiosvoboda.org

У Міноборони відповіли, що винищувач підіймався виключно, щоб допомогти лайнеру із посадкою

За дорученням Олександра Лукашенка для супроводу літака Ryanair, в якому летів колишній головний редактор видання Nexta, підіймали винищувач Міг-29. Про це повідомляє "Белсат"

Після посадки Романа Протасевича затримали. Цю інформацію підтвердили у телеграм-каналі Головного управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС Білорусі. 

У Telegram-каналі "Пул Первого", який контролюється Лукашенком, повідомили, що пілоти нібито після повідомлення про замінування звернулися з проханням до Мінська про екстрену посадку.

"Зараз Міг-29 очікує, доки завершаться необхідні перевірочні заходи, щоб супроводити літак до кордону з Литвою", додають у повідомленні.

Згодом у пресслужбі аеропорту Мінська заявили, що повідомлення про мінування літака не підтвердилося.

"Хоча перевірка ще триває, можна вже сказати, що повідомлення про мінування було неправдивим. Коли літак продовжить політ за маршрутом, поки важко сказати", – розповіли у пресслужбі. 

Водночас у Міноборони Білорусі заявили, що винищувач МіГ-29 було піднято для здійснення контролю і, в разі необхідності, надання допомоги в безпечній посадці літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса.

"Отримавши інформацію про наявність у повітряному просторі нашої країни цивільного повітряного судна з можливим мінуванням, рішенням оперативного чергового Центрального командного пункту чергові сили з протиповітряної оборони були приведені в готовність №1. Це робиться для того, щоб оцінити обстановку і надалі прийняти правильне рішення.

Після того, як командир даного громадянського судна прийняв рішення здійснити посадку на запасному аеродромі (Мінськ-2) і розвернув літак в напрямку Мінська, було прийнято рішення і піднято в повітря черговий екіпаж МіГ-29 з аеродрому Барановичі.

Черговий екіпаж отримав завдання здійснювати контроль і, в разі необхідності, надати допомогу цивільному судну здійснити безпечну посадку на аеродром Мінськ-2", – повідомив начальник Головного штабу – перший заступник командувача ВПС і військами ППО Андрій Гурцевіч.

Нагадаємо, у національному аеропорту "Мінськ" 23 травня незаплановано сів літак компанії Ryanair, який слідував за маршрутом Афіни – Вільнюс. Спочатку повідомлялося про ймовірне замінування на борту.

Проте згодом з'ясувалося, що на борту перебував білоруський опозиціонер, колишній засновник видання Nexta Роман Протасевич. З графіку польоту літака видно, що він не долетів до Вільнюса зовсім небагато, а потім розвернувся у бік Мінська, який знаходився значно далі.

Пізніше деякі білоруські ЗМІ повідомили, що Протасевичу не загрожує смертна кара, оскільки ті статті, по яких він проходить як підозрюваний не передбачають такої міри покарання.