"Літайте там, де угробили 300 осіб": Лукашенко відреагував на закриття авіасполучення

Олександр Лукашенко Фото з відкритих джерел

Імовірно, він говорить про Україну, де у 2014 році над територією Донбасу збили літак MH17

Олександр Лукашенко відреагував на закриття низкою країн авіасполучення і заборону на польоти в повітряному просторі Республіки, запропонувавши їм літати над територією, "де угробили 300 осіб". Про це він заявив у ході зустрічі з парламентарями, членами Конституційної комісії та представниками органів держуправління, передає телеграм-канал ATN News.

"Не подобається літати через безпечну Білорусь - літайте там, де угробили 300 осіб", - заявив Лукашенко.

Імовірно, під територією, "де угробили 300 осіб", мається на увазі Україна, оскільки 17 липня 2014 року в небі над Донбасом був збитий літак, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур. В результаті загинуло 298 осіб з десяти країн.

Новини за темою: Діяв законно: Лукашенко вперше прокоментував інцидент із Ryanair

Нагадаємо, на вихідних білоруські спецслужби затримали колишнього редактора Опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Він перебував на борту літака компанії Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Зокрема, тоді повідомлялося, що Білорусь змусила міжнародний літак змінити маршрут і сісти в Мінську для того, щоб заарештувати Протасевича. Також білоруські спецслужби нібито за прямим наказом Лукашенка навіть підняли в повітря військовий винищувач.

Світові лідери висловили своє обурення та розглядають можливість введення додаткових санкцій проти Білорусі, а європейські авіакомпанії вже почали направляти свої літаки в обхід країни.

Президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати рішення про припинення авіасполучення між Україною та Білоруссю. З 26 травня воно набуло чинності.