Китайці під час пандемії єдині зійшли на Еверест, щоб уточнити його висоту

Еверест
Гора Еверест Фото з відкритих джерел

Китай і Непал подають різні дані щодо найвищою точки

Китайські альпіністи провели заміри висоти найвищої гори світу - Евересту, ставши єдиною країною, яка на сьогодні зійшла на її вершину під час пандемії коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, мета експедиції полягала в уточненні висоти гори, розташованої на кордоні Китаю та Непалу. Останній вказував, що її висота на чотири метри більша, ніж це стверджувалося Пекіном.

Китайські фахівці почали сходження ще у квітні, але через погані погодні умови змогли дістатися вершини лише нещодавно. До того ж, двох членів експедиції довелося терміново евакуювати через проблеми зі здоров'ям.

"Після сходження члени експедиції почали встановлення знаку-орієнтиру на вкриту снігом вершину, площа якої сягає менше 20 квадратних метрів", — ідеться в повідомленні "Сіньхуа".

Китай і Непал дають різні оцінки висоти Евересту: перший говорить про 8844,43 метра, тоді як другий — про 8848 метра.

У 2015 році в регіоні стався землетрус. Китайська сторона вважає, що він міг вплинути на висоту гори, тому й проводить новий її замір.

Новини за темою: Еверест зацвів через глобальне потепління

Нагадаємо, наприкінці минулого року Непал та Китай оголосили про те, що планують разом виміряти висоту гори, яка знаходиться між цими двома державами – Евереста.

Раніше повідомлялося, що новітній зв'язок стандарту 5G запустили на найвищій горі світу - Евересті.