Китай успішно завершив першу пілотовану місію

Перша пілотована місія Китаю
Сіньхуа

За три місяці роботи екіпаж двічі працював поза межами корабля

Троє китайських космонавтів, які першими були відправлені на орбіту для будівництва космічної станції, завершили свою тримісячну місію і безпечно повернулися на Землю. Про це повідомляє видання "Сіньхуа" .

Як зазначається, капсула пілотованого космічного корабля "Шеньчжоу — 12" приземлилася на посадковий майданчик "Дунфен" в автономному районі Внутрішня Монголія, Північний Китай.

На борту капсули перебували космонавти Не Хайшен, Лю Бомін і Тан Хунбо.

У Китаї заявили, що перший пілотований космічний політ в рамках місії з будівництва китайської космічної станції увінчався повним успіхом.

За три місяці роботи екіпаж двічі працював поза межами корабля, провів серію експериментів в області космічної науки і технічні випробування.

Також астронавти тестували ключові технології для будівництва та експлуатації космічної станції, що стосуються довготривалого перебування космонавтів.

"Успіх пілотованого космічного польоту "Шеньчжоу — 12" заклав міцну основу для майбутнього будівництва та експлуатації китайської космічної станції", — йдеться в публікації.

Новини за темою: Облетіли 5,5 раза Землю: У SpaceX розповіли про стан перших космічних туристів

Як повідомлялося раніше, китайський космічний корабель "Шеньчжоу-12", на борту якого знаходяться китайські тайкунавти Не Хайшен, Лю Бомін і Тан Хунбо, відокремився від основного модуля космічної станції "Тяньхе" сьогодні, 16 вересня, о 8:56 ранку за пекінським часом.