Китай створить космічний флот для захисту Землі від астероїдів

Фото з відкритих джерел

Будуть створені 23 ракети з космічними кораблями-камікадзе

Китай заявив про намір створити космічний флот для ліквідації астероїдів, які загрожують Землі. На базі китайських ракет-носіїв "Чанчжен-5" створять десятки без'ядерних ударних засобів зміни орбіт астероїдів. Про це повідомляє South China Morning Post.

Згідно з повідомленням, у Китаї стверджують, що проєкт без'ядерної корекції орбіти астероїдів може бути завершений протягом найближчих 10 років.

В рамках даного проєкту будуть створені 23 ракети з космічними кораблями-камікадзе і будуть об'єднані у флот. Він зможе змінити орбіту астероїда до безпечної через три роки після старту і йому буде потрібно в два рази менше ударної маси, ніж американцям.

Серією поштовхів ударні супутники змінять орбіту астероїда і відведуть його від зіткнення з Землею.

До слова, раніше в NASA представили проєкт HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response), який повинен змінити орбіту небезпечних астероїдів без ядерної зброї, проте з безліччю ракет, кінетична енергія яких змінить траєкторію руху астероїдів.

Новини за темою: Європейське космічне агентство оголосило про першу місію для захисту Землі від астероїдів

Нагадаємо, у минулому році Національне агентство США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) повідомляло, що 22 липня 2021 року планує запустити місію DART (Double Asteroid Redirection Test) для того, щоб перенаправити астероїд. Це демонстраційна місія, яка дозволить випробувати кінетичний удар для відхилення астероїда від Землі.