Країни G7 домовилися про глобальний податок для великих корпорацій

Фото з відкритих джерел

Такий крок вважають "податковою революцією"

Міністри фінансів країн "Великої сімки" (G7) домовилися про основу для глобальної податкової реформи - 15-відстоковий податок для великих корпорацій. Про це повідомляє DW.

"Ми (...) зобов'язуємося застосовувати глобальний мінімальний податок у щонайменше 15 відсотків для кожної країни", - йдеться в заяві, яку підготували на завершення зустрічі міністрів фінансів країн G7.

За словами міністр фінансів Великої Британії Ріші Сунака, який очолював дводенні переговори, члени "Великої сімки" погодилася створити глобальну податкову систему, що була б "пристосованою до світової цифрової ери". Надзвичайно важливо забезпечити її справедливість, тобто щоб "відповідні компанії платили потрібний податок у потрібних місцях".

Як зазначається, це дозволить уникнути в майбутньому ситуацій, коли транснаціональні корпорації, особливо технологічні гіганти, отримують великі прибутки в одних країнах і платять з них низькі податки в інших країнах. Відомо, що ініціатором зміни стала адміністрація президента США Джо Байдена.

Новини за темою: У країнах Великої сімки може з'явитися механізм протидії пропаганді РФ та Китаю

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц назвав ухвалене рішення "історичним", а також "податковою революцією". За його словами, це хороша новина для податкової справедливості та "погана новина для податкових оаз у всьому світі", бо концерни більше не зможуть переносити свій прибуток до країн з низьким податком.

Водночас французький міністр фінансів Брюно Ле Мер наголосив, що 15% - це "мінімум", а його країна хоче "амбіційніший рівень оподаткування". У "Великій сімці" сподіваються досягти остаточної домовленості на липневій зустрічі міністрів фінансів G20 у Венеції.

Новини за темою: Україна вводить "податок на Google": Рада погодила законопроєкт в цілому

Нагадаємо, раніше на саміті "Великої сімки", який проходить у Лондоні, підтвердили підтримку суверенітету України. Зокрема, державний секретар США Ентоні Блінкен, глави МЗС Німеччини Гайко Маас і Франції Жан-Ів Ле Дріан продовжать стежити за російською агресією.