Компанія Merck надасть безкоштовну ліцензію на пігулки від COVID-19

Таблетки "Молнупіравір" компанії Merck

Фото з відкритих джерел

Наразі ліки знаходяться на експериментальній стадії

Американська фармацевтична компанія Merck безкоштовно надала ліцензію на свої експериментальні пігулки для лікування COVID-19 "Молнупіравір" Патентному пулу лікарських засобів (MPP), який підтримує ООН. Про це повідомив The New York Times.

Як зазначається, ця угода дозволить виготовляти і задешево продавати препарат у бідних країнах, де катастрофічно не вистачає вакцин проти коронавірусу.

Зокрема угода з Патентним пулом лікарських засобів - організацією, яка працює над доступністю лікування та технологій в усьому світі, дозволить компаніям у 105 країнах, переважно в Африці та Азії, субліцензувати рецептуру для противірусних таблеток та почати їх виготовлення.

Новини за темою: У Канаді подали заявку на сертифікацію таблеток від коронавірусу

Нагадаємо, що раніше Всесвітня організація охорони здоров'я вирішила забезпечити бідні країни тестами і таблетками для інфікованих коронавірусом за низькою ціною.

Так, мова йшла про препарат "Молнупіравір" виробництва американської Merck і її партнера Ridgeback Biotherapeutics.

Крім цього, Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почало безперервний огляд таблеток від коронавірусу "Молнупіравір" компанії Merck.

Він триватиме доти, доки в агентства "не буде достатньо доказів для подачі офіційної заяви на отримання дозволу на продаж".