Хакери атакували пошту та соцмережі голови канцелярії прем'єр-міністра Польщі

Imago

Посадовець пов'язує це з Росією або Білоруссю

Глава канцелярії прем'єр-міністра Польщі Міхал Дворчик заявив, що хакери зламали його особисту електронну пошту та отримали доступ до соціальних мереж з метою дезінформації. Про це він написав у своєму Twitter

За словами Дворчика, зловмисники також отримали доступ до електронної скриньки його дружини і їхніх соцмереж. Однак очільник канцелярії  запевнив, що об’єктом атаки хакерів не стала "жодна інформація, яка є секретною, службовою або цілком таємною".

Він також наголосив, що інформація, яку розмістили на сторінці його дружини, не відповідає дійсності. 

Новини за темою: Найбільший світовий виробник м'яса заплатив млн викупу хакерам

Як зазначається, Дворчик розглядає цю атаку як частину широкомасштабних дезінформаційних дій.

"З огляду на те, що інформація була опублікована в російській соціальній мережі Telegram, і на той факт, що мені заборонили в'їзд до Білорусі та Росії протягом 11 років як людині, яка активно підтримує демократичні зміни в колишньому СРСР, я розглядаю цей напад як один з елементів широкомасштабної дезінформаційної діяльності, яка містить фальсифіковану та маніпулятивну інформацію", - написав глава канцелярії та додав, що польські спецслужби проводять усі необхідні роз'яснювальні заходи.

Новини за темою: Небезпечна спам-розсилка: У Нацполіції попередили про нову кібернебезпеку

Нагадаємо, раніше нідерландська спецслужба AIVD виявила серйозну російську кібератаку на ІТ-системи поліції у 2017 році, коли тривало розслідування справи MH17.