Канада не має доказів умисного знищення літака "МАУ" Іраном, - ЗМІ

Залишки літака "МАУ", який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Команда експертів дійшла висновку, що до авіакатастрофи призвела низка проступків

Канадська експертиза не знайшла доказів того, що Іран навмисно збив український пасажирський літак "МАУ" рейсу PS752, який прямував з Тегерану до Києва. Про це повідомляють журналісти CBC News, які мають у своєму розпорядженні звіт.

Як зазначається, сам звіт поки не оприлюднений.

Іран так і не надав "достовірного пояснення, чому і як" військові збили літак. Команда експертів дійшла висновку, що до авіакатастрофи призвела низка проступків і бездіяльність цивільної та військової влади Ірану. Відповідний звіт дає Канаді привід ввести санкції проти Ірану.

"Цивільна і військова влада Ірану своїми діями та бездіяльністю безпосередньо піддали рейс PS752 та інші цивільні літаки небезпеці, створивши умови, в яких оператор бойової системи міг запустити ракети, не спромігшись вжити адекватних заходів для зменшення високого ризику", – зазначає мовник.

Новини за темою: Канада засудила Іран за неналежне розслідування авіакатастрофи "МАУ"

Раніше повідомлялося, що Вищий суд Онтаріо визнав збиття пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" іранською революційною гвардією в січні минулого року біля Тегерану терористичним актом.

Своєю чергою, іранська сторона під час третього раунду перемовин у Києві заявила про готовність виплатити родинам загиблих унаслідок катастрофи літака "МАУ" українців по 150 тис. доларів компенсації.