Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ізраїль повинен відмовитися від анексії території Палестини, - ЄС

Відповідну заяву було зроблено у зв'язку з формуванням ізраїльського уряду

Фото з відкритих джерел

У Європейському Союзі наголосили, що Ізраїль повинен відмовитися від будь-яких зазіхань на палестинські території. Про це йдеться у заяві Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Бореля.

"Європейський Союз вітає новий уряд в Ізраїлі. Ізраїль є ключовим партнером Європейського Союзу. Ми сподіваємось на продовження співпраці з ізраїльським урядом конструктивно та всебічно, в дусі давньої дружби, яка пов'язує нас із Ізраїлем, з метою розвитку наших відносин у всіх сферах, зокрема в таких питаннях, як COVID-19, освіта, дослідження та розробки та будь-яка інша сфера, що становить взаємний інтерес", - йдеться в повідомленні.

Окрім того, представники ЄС зауважили, що готові підтримати та сприяти відновленню змістовних переговорів між Ізраїлем та Палестиною, щоб вирішити всі питання остаточного статусу та досягти справедливого та тривалого миру.

"Міжнародне право - це фундаментальний стовп міжнародного порядку. У цьому відношенні ЄС та його держави-члени нагадують, що вони не визнають жодних змін на кордонах 1967 року, поки на це не погодиться ізраїльтяни та палестинці. Дводержавне рішення - Єрусалим - майбутня столиця обох держав - єдиний спосіб забезпечити стійкий мир та стабільність у регіоні", - заявили у ЄС.

Окрім цього, Борель висловив стурбованість щодо положення, яке має бути подано на затвердження Ізраїльським кабінетом, про анексію частин окупованих палестинських територій, як заявив прем'єр-міністр під час представлення свого уряду Кнессету 17 травня і як передбачено коаліційною угодою, підписаною раніше.

"Ми наполегливо закликаємо Ізраїль утримуватися від будь-якого одностороннього рішення, яке призвело б до анексії будь-якої окупованої палестинської території і, як таке, що суперечило б міжнародному праву",- попередили в ЄС.

Нагадаємо, нещодавно стало відомом, що вперше до уряду Ізраїлю увійшов виходець з Ефіопії - Пніна Тамано-Шата, яка стала міністром з питань імміграції в коаліційному уряді Беньяміна Нетаньягу і Бені Ганца