Новини » Світ Читать эту новость на русском

Іран звільнив із тюрем 85 тис. в'язнів через коронавірус

Йдеться про тимчасове звільнення ув'язнених

З відкритих джерел

Іран тимчасово звільнив із в'язниць близько 85 тис. осіб, зокрема й політичних в'язнів, на тлі стрімкого поширення коронавірусу COVID-19. Про це заявив представник судової влади держави Голамхоссейн Есмаїлі, повідомляє Reuters.

"Близько 50% звільнених є в'язнями, пов'язаними з безпекою ... Також у в'язницях ми вживали запобіжних заходів для протидії спалаху", - сказав речник. Водночас він не уточнив, коли звільненим доведеться повернутися до в'язниці.

Як зазначається, 10 березня спеціальний доповідач США з прав людини в Ірані Джавайд Рехман заявив, що він попросив Тегеран звільнити всіх політичних в'язнів тимчасово з переповнених тюрем, щоб допомогти запобігти поширенню коронавірусу.

Наразі ситуація в Ірані є невтішною, адже спалах коронавірусу в країні є одним із найбільших поза межами Китаю. Кількість загиблих в Ірані від коронавірусу досягла 853, а загалом по країні було підтверджено зараження 14 991 людини.

Нагадаємо, в Ізраїлі запроваджуються нові методи боротьби зі спалахом коронавірусного захворюванння. Зокрема, за інфікованими коронавірусом почнуть тотальне стеження через їхні мобільні телефони.