Новини » Світ Читать эту новость на русском

Іран запропонував Україні можливі дати другого туру перемовин у справі збитого літака "МАУ"

Посол Ирана в Украине Манучехр Моради Укрінформ

Іран запропонував Україні зустрітися у Тегерані в період з 18 до 21 жовтня

Іран запропонував Україні з 18 до 21 жовтня провести у Тегерані другий тур перемовин щодо компенсацій за збиття у січні цього року літака "Міжнародних авіаліній України". Про це повідомив посол Ірану в Україні Манучехр Мораді в інтерв'ю "Укрінформу".

"Іранська сторона кілька днів тому (інтерв'ю відбулося 20 серпня, - ред.) вручила ноту посольству України в Тегерані й запропонувала період з 18 до 21 жовтня для другого туру перемовин", — розповів посол.

За його словами, зараз Іран очікує відповіді української сторони щодо пропонованого періоду.

Мораді уточнив, що у перші два дні відбудуться експертні засідання комітетів, а потім заступники міністрів закордонних справ обговорять результати експертних засідань.

До слова, посол Ірану в Україні позитивно оцінив перший тур перемовин.

"Їхні результати навіть перевищили очікування іранської влади. Щодо другого туру переговорів - я також є оптимістом", - резюмував Манучехр Мораді.

Новини за темою: Розбіжностей у сумах компенсацій різним державам не має бути, – Грищенко про збитий літак "МАУ"

Нагадаємо, організація цивільної авіації Ірану оприлюднила розшифровані дані бортових самописців зі збитого у січні 2020 року неподалік Тегерану літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Як зазначається, чорна скринька зафіксувала усі звуки в кабіні пілотів протягом 19 секунд після вибуху. Так, троє пілотів екіпажу, зокрема інструктор польотів, знали про ненормальну ситуацію і намагалися контролювати і керувати літаком до останнього моменту.