Тегеран захопив судно ОАЕ після вбивства Еміратами двох іранських рибалок

Інцидент стався через ймовірне порушення територіальних вод Ірану

Іранські військові

Фото з відкритих джерел

МЗС Ірану заявило про захоплення зареєстрованого в Обʼєднаних Арабських Еміратах судна, яке нібито порушило територіальні води країни. Про це повідомляє Al Jazeera.

Зазначається, що інцидент стався ще 17 серпня, після того як берегова охорона ОАЕ вбила двох іранських рибалок. У зв’язку з ситуацією між країнами, Іран викликав тимчасового повіреного у справах ОАЕ у Тегеран. Водночас, Міністерство закордонних справ Еміратів відмовилося від коментарів.

Наразі відомо, що Іран попередив ОАЕ про недопустимість будь-якої агресії проти своїх інтересів та громадян країни. "Тегеран вживатиме всіх необхідних заходів для захисту своїх суден та громадян у Перській затоці", – сказали в МЗС Ірану.

Новини за темою: Досягнуто історичне перемир'я ОАЕ з Ізраїлем за посередництва США

Нагадаємо, нещодавно в Ірані заявили, що не будуть компенсувати авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" вартість літака, збитого в січні в Тегерані, тому що він був застрахований європейськими фірмами. Проте, це стосується саме літака, а не можливої компенсації сім'ям загиблих пасажирів і членів екіпажу.

Пізніше заступник міністра МЗС України Євген Єнін повідомив, що Іран поверне компенсацію за збитий літак якщо не авіакомпанії, то страховим компаніям, у яких було застраховано судно.