Іран готовий до переговорів щодо ядерної угоди, якщо США скасують санкції

Фото з відкритих джерел

Однак, Вашингтон наполягає, щоб Тегеран спершу повернувся до виконання умов угоди

Іран готовий на переговори зі США стосовно ядерної угоди за умови, що всі сторони почнуть виконувати свої зобов'язання. Про це повідомив голова МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф, передає Voice of America.

Між США та Іраном існують розбіжності щодо того, хто повинен зробити перший крок для відновлення угоди 2015 року. Вашингтон наполягає, щоб Іран повернувся до виконання умов угоди. Тоді як у Тегерані хочуть, щоб американська сторона спершу зняла санкції. 

Новини за темою: США та Росія на п’ять років продовжили ядерну угоду

"Однак ми вважаємо, що для повернення США до ядерної угоди не потрібно зустрічі, і єдиний спосіб для цього - скасувати санкції", – наполіг заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі.

Зазначимо, раніше глава Білого дому Джо Байден заявив, що США готові до участі у переговорах щодо ядерної програми Ірану у форматі "пять+один" (п'ять постійних членів Ради безпеки ООН і Німеччина).

Новини за темою: Зеленський виступив проти повернення Україні статусу ядерної держави

Нагадаємо, на початку січня влада Ірану офіційно сповістила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) про намір збагачувати уран до 20%, що є порушенням міжнародної ядерної угоди.