ICAO розгляне у вересні звіт про примусову посадку літака Ryanair в Білорусі

Фото з відкритих джерел

Проміжний звіт хочуть розглянути близько 23 червня

Міжнародна організація цивільної авіації (International Civil Aviation Organization, ICAO) розпочала розслідування примусової посадки літака компанії Ryanair в Мінську, фінальний звіт планують розглянути 13 вересня. Про це повідомляє пресслужба відомства

"У відповідь на рішення Ради ICAO про те, що Секретаріат ICAO розпочав встановлення фактів розслідування подій, пов’язаних із рейсом авіакомпанії Ryanair FR4978, зараз офіційні запити на інформацію (RFI) надійшли до країн, що мають прямий зв’язок з цими подіями", - йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Діяв законно: Лукашенко вперше прокоментував інцидент із Ryanair

Відомо, що попередні подробиці вже надали Білорусь та Польща. Також інформацію запрошували в Греції, Ірландії, Литві та Швейцарії.

Як зазначається, проміжний звіт буде представлений Раді ICAO до кінця її поточної сесії, близько 23 червня. Оскільки відповіді на офіційні запити ще очікуються, то звіт розглянуть на наступній сесії Ради, яка розпочнеться 13 вересня.

Новини за темою: Білорусь направила ноти протесту восьми країнам через заяву у ООН по Ryanair

Нагадаємо, раніше білоруські спецслужби затримали колишнього редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Він перебував на борту літака компанії Ryanair, який прямував з Афін у Вільнюс.

Зокрема, Білорусь змусила міжнародний літак змінити маршрут і сісти у Мінську задля того, аби заарештувати Протасевича. Білоруські спецслужби за прямим наказом Лукашенка навіть підняли у повітря військовий винищувач.

Новини за темою: ООН підтримала розслідування інциденту із літаком Ryanair в Білорусі

З огляду на цей випадок низка авіакомпаній вирішила обходити повітряний простір Білорусі, серед них французька Air France, фінська Finnair, німецька Lufthansa, латвійська AirBaltic, азійська Singapore Airlines.

Саміт Європейського Союзу також підтримав рішення заборонити польоти білоруських авіакомпаній на територію ЄС та закликав всіх авіаперевізників уникати прольоту над територією Білорусі.

З 26 травня Україна припинила авіасполучення з Білоруссю та польоти в її повітряному просторі.