Новини » Світ Читать эту новость на русском

Генетики виділили найстарішу ДНК мамонтів, які мешкали в Сибіру

Науковці виділили найстарішу ДНК мамонтів Centre for Palaeogenetics

Генетичний матеріал витягли із зубів давніх тварин

Команда генетиків з різних країн світу відобразила найдавнішу ДНК доісторичних мамонтів з вічної мерзлоти. Генетичний матеріал науковці вилучили із зубів древніх тварин, які вони знайшли на північному сході Сибіру. Про це повідомляє Science Alert.

Так, приблизно мільйон років тому ще не було шерстистих або колумбійських мамонтів, які жили в Євразії та Північній Америці під час останнього льодовикового періоду. У цей час існував їхній попередник - стародавній степовий мамонт. При цьому, як він був пов'язаний з іншими, більш пізніми видами цих тварин, не було відомо. 

Однак, дослідники змогли витягти ДНК із трьох зубів стародавніх мамонтів. Ці зуби були знайдені у трьох точках в сибірській вічній мерзлоті: 

  • Крестовка (вік зубів приблизно 1,65 млн років);
  • Адича (1,34 млн років);
  • Чукочья (0,87 млн років).

Геномні дані цих зразків дозволяють припустити, що в цьому краї раніше існували дві самостійні лінії мамонтів. Зокрема, два мамонта - з Адичі і Чукочьї - належать до лінії, від якої пішли євразійські та північноамериканські шерстисті мамонти. А зуб з Крестовки належить тварині, яка представляє раніше невідому лінію.

Новини за темою: У Рівненській області знайшли зуб мамонта віком близько 41 тис. років

Автори зазначили, що лінія Крестовки відокремилася від генома інших мамонтів приблизно 2,66-1,78 мільйона років тому. Саме вона дала початок першим північноамериканським мамонтам. А колумбійський мамонт, або мамонт Колумба, що мешкав в Північній Америці під час останнього льодовикового періоду, був гібридом шерстистого мамонта і цієї раніше невідомої генетичної лінії.

"Ця ДНК неймовірно давня. Ці мамонти жили, коли ще не було людей і неандертальців", - наголосив керівник дослідження професор еволюційної генетики Лове Дален.

У статті наголосили, що генетичне дослідження дозволило по-новому поглянути на те, як мамонти адаптувалися до життя в холодних умовах. 

Новини за темою: У Чернівецькій області знайшли зуб мамонта віком близько 300 тисяч років

Нагадаємо, минулого року у Мексиці археологи представили та описали рештки понад 60 особин мамонтів Колумба (колумбійських мамонтів), які були знайдені під час розчищення землі для нового міжнародного аеропорту Феліпе Анхелес.