Галька замість діамантів: Румунка обдурила британських ювелірів на 6 млн доларів

Ювелірний магазин Boodles у Лондоні Фото з відкритих джерел

Історія почалася ще в лютому 2016 року. Жінка заперечує будь-яку провину

Британський суд розглядає звинувачення у шахрайстві проти 60-річної румунки Лулу Лакатош, що видавала себе за експерта з коштовних каменів та вкрала діаманти вартістю 5,7 млн доларів у ювелірному магазині, підмінивши їх на звичайну гальку. Про це повідомляє ВВС.

Як зазначається, історія почалася в лютому 2016 року, коли у ювелірний магазин Boodles в Лондоні звернувся чоловік, який представився Саймоном Гласом. Він хотів придбати коштовні камені задля інвестицій, тому його представили керівнику мережі магазинів Ніколасу Вейнрайту.

Продаж семи діамантів узгодили після зустрічі в Монако, на якій Вейнрайту представили ділового партнера Гласа - росіянина Олександра. А він, своєю чергою, повідомив, що для огляду каменів надішле свого ювелірного експерта Анну, роль якої виконувала Лулу Лакатош.

Вона мала оглянути коштовності, перш ніж помістити їх в мішечок, який зберігатиметься в Boodles, поки ювеліри не отримають гроші.

Серед коштовностей загальною вартістю 4,2 млн фунтів стерлінгів (5,7 млн доларів) був діамант у формі серця вагою 20 каратів й вартістю понад 2,2 млн фунтів стерлінгів (2,9 млн доларів) та рожевий діамант у формі груші вагою 3 карати за 1,1 млн фунтів стерлінгів (1,5 млн доларів).

Новини за темою: У Японії викрали діамант вартістю 1,8 мільйона доларів

Гемологічну експертизу, яку мала проводити "експерт", призначили на 10 березня 2016 року.

У "день Х" керівник мережі магазинів Ніколас Вейнрайт та ювелірний експерт Boodles Емма Бартон провели Лулу до сейфа з коштовностями.

"Лакатош збиралася вивчити та зважити кожен з семи діамантів, перш ніж загорнути їх у попередньо нарізаний цигарковий папір та помістити у непрозорі коробки. Коли експертизу завершили, коробки поклали в мішечок на блискавці, який закрили на замок. В якийсь момент Вейнрайт відвернувся, і Лакатош спритно підмінила мішечок з діамантами, що лежав на столі, на такий самий", - сказав прокурор Філіп Стотт присяжним у суді.

Після крадіжки вона переодягнулася у вбиральні сусіднього паба та залишила Лондон.

Лулу Лакатош затримали у Франції та екстрадували до Британії задля проведення суду. Жінка заперечує будь-яку провину.

Новини за темою: "Діамантові труси": У "Борисполі" у білизні чоловіка виявили коштовності на 2 млн грн

Раніше повідомлялося, що у Таїланді жінку обікрав її власний домашній улюбленець - 8-місячний папуга на ім'я Фрості. Він витягнув зі шкатулки з прикрасами розкішне намисто і з'їв із нього 21 діамант.