Новини » Світ Читать эту новость на русском

Фінляндія заявила про активність російських спецслужб у країні

Фото з відкритих джерел

За інформацією SUPO, рівень загрози кібершпигунства не знизиться протягом найближчих п'яти років

Фінляндія і фіни регулярно стають об'єктами широкомасштабної нелегальної розвідувальної діяльності, зокрема, у сфері кібербезпеки Фінляндія цікавить Росію і Китай. Про це йдеться в свіжому звіті Поліції безпеки Фінляндії SUPO, передає Yle.

Повідомляється, що розвідки іноземних держав виявляють інтерес до підготовки значущих політичних рішень. Також їх цікавлять відносини Фінляндії і НАТО, питання арктичних територій, а також навички і технології в області кібербезпеки.

За інформацією SUPO, рівень загрози кібершпигунства не знизиться протягом найближчих п'яти років.

"На ситуації позначається погіршення відносин між державами. У цих умовах особливо авторитарні держави відчувають необхідність в розвідувальній інформації. За нашими оцінками, в Фінляндії триває широкомасштабна діяльність іноземних розвідок. Фінляндія цікавить, головним чином, Китай і Росію. Невеликі країни теж ведуть розвідку, але їхня діяльність сконцентрована, насамперед, на вихідцях з цих країн", - сказав начальник SUPO Антті Пелттарі.

Також в доповіді вказується, що загрозу для безпеки Фінляндії представляє кіберзлочинність.

Через комп'ютерні мережі можна паралізувати, наприклад, роботу комунальних служб і лікарень.

Новини за темою: Російський слід: Польські спецслужби назвали винних у недавній кібератаці

Раніше повідомлялося, що кіберфахівці СБУ зірвали задум спецслужб РФ здійснити потужну вірусну атаку на держоргани України.