Фінляндія готується прийняти 10 тисяч сезонних працівників, в тому числі з України

Фото з відкритих джерел

У країні обіцяють дотримуватися всіх необхідних протиепідемічних заходів під час прийому іноземців

Фінляндія готується прийняти цього літа до 10 тисяч сезонних працівників, в основному з України, Росії і Таїланду, попри пандемію COVID-19. Про це повідомляє Euractiv.

Як зазначається, прийом робітників відбуватиметься, всупереч побоюванню місцевих жителів щодо можливого подальшого поширення коронавірусу. 

При цьому додається, що у зв'язку з наближенням збору врожаю в південно-західній Фінляндії попит на робочу силу зросте і досягне піка на початку сезону збору ягід в східній частині країни.

За даними Центральної спілки сільгоспвиробників і власників лісу (МТК), перші робітники вже прибули до країни, а їхня кількість буде збільшуватися до кінця червня.

Окрім цього, директор з розвитку бізнесу MTK Марко Мякі-Хакола пояснив, що працівники повинні мати довідку про наявність негативного ПЛР-тесту на коронавірус. Також після приїзду вони ще раз пройдуть перевірку і будуть відправлені для перебування на карантині вже за місцем роботи. 

Зокрема, самі ферми, що прийматимуть працівників, мають координувати свої дії з місцевими лікарнями та розробити план охорони праці, техніки безпеки на той момент, коли почнуться сезонні роботи.

Новини за темою: Робота за кордоном: Чи зможуть заробітчани отримати пенсію в Україні

Раніше повідомлялося, що у Польщі полегшать працевлаштування українців та інших іноземців. За словами міністра розвитку, праці і технологій Польщі Ярославв Говіна, в межах "Нового курсу" буде також запропоновано податковий механізм, що стимулюватиме продовження праці людей, які вже досягли пенсійного віку.