Новини » Світ Читать эту новость на русском

Естонія направляє військових на польсько-білоруський кордон

Нелегальні мігранти

Нелегальні мігранти

Фото з відкритих джерел

До команди увійдуть сапери, розвідники, спостерігачі та інтендантська служба

Естонія вирішила направити на охорону польсько-білоруського кордону 60 військовослужбовців. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на командувача Сил оборони Естонії генерал-лейтенанта Мартіна Херема.

"Міграційна криза на кордоні з Польщею показує, що деякі країни продовжують використовувати міграцію як зброю. Урок польської кризи полягає в тому, що міграційна зброя, яку Росія використовувала кілька років тому, все ще знаходиться в руках деяких країн, і ми повинні бути готові до цього", - сказав він.

Військові вирушать до Польщі наступного тижня. До команди увійдуть сапери, розвідники, спостерігачі та інтендантська служба. Вони займатимуться будівництвом та ремонтом прикордонних загороджень, підтримкою прикордонної служби та збройних сил Польщі.

Херем також повідомив, що відмова ЗМІ у допуску на польський кордон є не цензурою, а заходом безпеки – оскільки все, що показують на відкритому телебаченні, "ненавмисно відіграє роль розвідувального елемента для іншої сторони" і "та сторона вміє дуже добре це використати".

Коментуючи інформацію, що Росія може почати приймати мігрантів через аеропорт Пскова та переправляти їх до кордонів із Балтією, Херем зазначив, що "отримана інформація не викликає побоювань".

Він також висловив упевненість, що "Сили оборони Естонії готові швидко відреагувати на можливу кризу".

Новини за темою: Минулої доби півсотні мігрантів з Білорусі штурмували кордон Польщі

Нагадаємо, що раніше на територію Польщі поблизу села Дубичі Церковні прорвалася група агресивно налаштованих нелегальних мігрантів.

Зокрема атака почалася із закидання камінням польських постів. Потім було засліплення ліхтариками та лазерами, через огорожу з колючого дроту перекинули дерев'яний місток, за допомогою якого мігранти почали намагатися прориватися.