Новини » Світ Читать эту новость на русском

Десятки західних видань були атаковані російськими "тролями", - BBC

Фото з відкритих джерел

Це було зроблено з метою схилити громадську думку в різних країнах на користь Росії

Сайти десятків західних ЗМІ використовувалися прокремлівськими тролями з метою схилити громадську думку в різних країнах на користь Росії. Про це повідомили BBC, посилаючись на дослідження Центру вивчення злочинності та безпеки Кардіффського університету.

Як зазначається, 32 відомі видання в 16 країнах світу стали мішенню тролів, у тому числі сайти британських Mail Online, Express і Times.

"Розміщені на цих сайтах тролями коментарі потім використовувалися російськомовними виданнями як основа для статей... Ми використовували метод розпізнавання патернів для аналізу коментарів читачів, який змусив їх припустити, що деякі акаунти організованим чином розміщували прокремлівський контент", - повідомили дослідники.

Окрім цього, ці коментарі потім підхоплювалися російськими ЗМІ, котрі на їхній основі створювали матеріал "під певним кутом, що вказує, якої думки нібито дотримуються британці".

Також їх публікували не тільки в Росії, а й в інших європейських країнах, особливо в Болгарії. А потім просували в соцмережах, що збільшувало охоплення аудиторії.

Новини за темою: Українці почали отримувати фейкові судові повістки

Як повідомлялося раніше, Велика Британія пропонувала країнам G7 створити спільний "механізм швидкого спростування" російської або китайської дезінформації. За словами міністра закордонних справ Великої Британії Домініка Рааба, Росія та Китай намагаються посіяти недовіру на Заході чи то шляхом поширення дезінформації про вибори, або про вакцини проти COVID-19.