CDC: Moderna захищає від госпіталізації краще за інші СOVID-вакцини

Вакцина від коронавірусу компанії Moderna Фото з відкритих джерел

У дослідженні взяли участь понад 3600 дорослих. Більшість учасників (64%) - були невакциновані

Дослідження центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC) США показало, що препарат компанії Moderna є найбільш ефективним від госпіталізації при COVID-19 серед інших вакцин. Про це повідомляє The Hill.

Зазначається, що ефективність вакцини Moderna від госпіталізації склала 93%, в той час, як ефективність вакцин Pfizer-BioNTech і Johnson & Johnson склала 88% і 71%, відповідно.

"Хоча ці реальні дані свідчать про певний розподіл рівнів захисту в залежності від вакцини, всі схвалені або дозволені FDA вакцини від COVID-19 забезпечують істотний захист від госпіталізації з COVID-19", - йдеться у звіті CDC.

Підкреслюється, що у дослідженні взяли участь понад 3600 дорослих, які були госпіталізовані у 21 лікарню США в 18 штатах в період з 11 березня по 15 серпня.

Новини за темою: В Україні дозволено комбінування вакцин Moderna та Pfizer, – МОЗ

З них 1 682 людини отримали позитивні результати тесту на COVID-19, інші вважалися контрольною групою.

Дорослі з ослабленим імунітетом в дослідження не включалися.

Зокрема більшість учасників (64%) - були невакциновані.

Майже 13% були повністю щеплені вакциною Moderna, 20% були повністю щеплені вакциною Pfizer і 3,1% були повністю щеплені вакциною Johnson & Johnson.

Ефективність вакцини серед одержувачів Moderna досягла 93% в період від 14 до 120 днів після другої дози і трохи знизилася до 92% приблизно через чотири місяці.

Проте дослідники зафіксували більш значне зниження ефективності серед реципієнтів Pfizer, що сприяло зниженню загальної ефективності вакцини.

Підкреслюється, що ефективність щеплень Pfizer склала 91% в період від 14 до 120 днів після другого щеплення і тільки 77% після 120 днів.

Новини за темою: CoronaVac, AstraZeneca, Pfizer чи Moderna: Що відомо про вплив COVID-вакцин на організм та як обрати оптимальний препарат

Нагадаємо, раніше фармацевтична компанія Moderna повідомила про розробку єдиної вакцини проти COVID-19 з експериментальним щепленням від грипу. Новий препарат можна буде використовувати для бустерної дози.