Близько 80 українців заявили про бажання евакуюватися з сектора Гази, - ЗМІ

Загострення конфлікту у секторі Газа AFP

Раніше евакуацію українських громадян проводили через Єгипет

Через ескалацію ізраїльсько-палестинського конфлікту близько 80 українців висловили бажання бути евакуйованими з сектора Гази. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерела в МЗС України.

"Попередньо відомо, що близько 80 громадян України висловили бажання щодо евакуації з анклаву, їм запропоновано сформувати список і направити в диппредставництва для подальшої обробки", - заявило джерело у зовнішньополітичному відомстві. 

Новини за темою: ЮНІСЕФ: Під час обстрілів між Ізраїлем та сектором Гази загинули 42 дитини

За словами співрозмовника, наразі неможливо передбачити, як будуть розвиватися події. Ізраїль може розпочати проведення наземної військової операції в секторі Гази, що може призвести до руйнувань та жертв, зокрема серед населення. 

Як зазначається, зараз там проживає приблизно 1600 українців, це переважно українські жінки, які перебувають у шлюбі з палестинцями, і члени їхніх сімей. Станом 14 травня загиблих або поранених серед українських громадян немає. Також відомо, що поки евакуація з сектора Гази громадян інших країн не проводилася.

Новини за темою: Ізраїль заявив про знищення розвідувального центру ХАМАС

Нагадаємо, раніше в Єрусалимі між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями сталися масові зіткнення. Внаслідок цього понад 160 осіб були поранені.

Увечері 11 травня, у Тель-Авіві спрацювали сирени повітряної тривоги. Надходили дані про ракетний обстріл міста із сектора Гази. Ракетний обстріл Тель-Авіва почався після заяви представника бойового крила палестинського руху ХАМАС почати завдавати удару по місту.

За минулу ніч, з 14 на 15 травня, з сектора Гази в напрямку Ізраїлю було запущено 200 ракет.

Пізніше Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) здійснила обстріл сектора Гази та знищила вежу "Аль-Джалаа", в якій були розташовані офіси низки провідних міжнародних ЗМІ.