Новини » Світ Читать эту новость на русском

Білоруська спортсменка Тимановська попросила політичного притулку в Польщі

Instagram

Зокрема дівчина побоювалася повертатися до Мінська, бо її показали в сюжетах "пропагандистських каналів"

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська, яку намагалися насильно вивезти з Олімпіади після критики керівництва збірної, подала документи на надання політичного притулку в Польщі. Про це розповів Олександр Опейкін з Білоруського фонду спортивної солідарності в коментарі виданню "Настоящее время".

"Вона зараз перебуває в Токіо. Вона вже спілкується з Міжнародним олімпійським комітетом і з пресою. Вже подала заяву на надання політичного притулку в Польщі, тому вона вже в дорозі перебуває. З нею все в порядку.

Тримається добре, зрозуміло, що це стресова ситуація не тільки для спортсмена, але і людини - опинитися під таким тиском. Це молода дівчина, на яку чинили тиск дорослі досвідчені функціонери", - сказав Опейкін.

Він також зазначив, що дівчина побоювалася повертатися до Мінська, бо її показали в сюжетах "пропагандистських каналів".

"Її намагалися зняти зі змагань не з якихось об'єктивних і реальних причин, по здоров'ю або щось ще, це був чисто адміністративний наказ", - додав Опейкін.

Новини за темою: Двох грузинських дзюдоїстів вигнали з Олімпіади через порушення COVID-протоколу

Нагадаємо, раніше ми писали, що білоруську легкоатлетку Христину Тимановську намагаються силою вислати з Токіо до Мінська після того, як вона розкритикувала дії членів штабу національної олімпійської збірної Білорусі. 

Спортсменка сьогодні, 2 серпня, мала взяти участь в забігу на 200 метрів на Олімпійських іграх, однак напередодні до неї прийшли представники тренерського штабу й сказали збирати речі, а тоді терміново купили квиток на літак.