Білоруська опозиція оголосила про нарощення партизанського руху всередині країни

Світлана Тихановська Telegram / Светлана Тихановская

Представники опозиційних сил подякували міжнародній спільноті за підтримку та закликали до ще більш активних дій

Світлана Тихановська, Координаційна рада та інші представники опозиції заявили про початок підготовки до фази активного тиску та нарощування партизанського руху всередині країни. Відповідна інформація розміщена в Telegram-каналі Тихановської

"І ми самі, білоруси, повинні зробити все можливе, щоб звільнити політичних в'язнів, припинити насильство і провести чесні вибори. Ми повинні діяти - вікно можливостей відкрито. Чекати більше нічого - терор потрібно зупинити раз і назавжди. Ми починаємо готуватися до нової активної фази тиску", - заявила лідерка білоруської опозиції.

Новини за темою: Низка авіакомпаній вже почали обходити білоруський повітряний простір. Список

Як зазначається, опозиційні сили обговорили посилення міжнародного тиску і конкретні заходи, у відповідь на дії Лукашенко, а також контакт з чиновниками всередині Білорусі і розширення цього контакту. 

Окрім цього, Тихановська разом із поплічниками хочуть розширити структури партизанського руху всередині Білорусі й розробити проєкт амністії та реабілітації учасників протестів.

Новини за темою: Україна заборонила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії

Нагадаємо, раніше білоруські спецслужби затримали колишнього редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Він перебував на борту літака компанії Ryanair, який прямував з Афін у Вільнюс.

Зокрема, Білорусь змусила міжнародний літак змінити маршрут і сісти у Мінську задля того, аби заарештувати Протасевича. Білоруські спецслужби за прямим наказом Лукашенка навіть підняли у повітря військовий винищувач.

Також заарештували на два місяці дівчину білоруського опозиціонера і колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича - Софію Сапегу.