Новини » Світ Читать эту новость на русском

Біля берегів Іспанії знайшли золоті монети часів Римської імперії. Відео

Біля іспанського острова Портіксол знайшли десятки золотих монет часів Римської імперії web.ua.es

Попри те, що монети пролежали в морі понад тисячу років, вони досі в ідеальному стані, на них можна прочитати написи

Біля невеликого іспанського острова Портіксол на морському дні знайшли одну з найбільших в Іспанії та Європі колекцій золотих монет часів Римської імперії. Вони пролежали там близько 1500 років. Про це повідомляється на сайті Університету Аліканте.

Зазначається, що знахідка складається з 53 римських монет.

Після проведеного аналізу вченими з науково-дослідного інституту археології та історичної спадщини університету Аліканте (INAPH) з'ясувалося, що монети належать до пізньоримського періоду, зокрема між кінцем IV століття та початком V століття.

Попри те, що монети пролежали в морі понад тисячу років, вони досі в ідеальному стані, на них можна прочитати написи.

Монети належать до періодів правління таких римських імператорів: Валентиніана I (3 монети), Валентиніана II (7 монет), Феодосія I (15 монет), Аркадія (17 монет), Гонорія (10 монет). Утім, одну монету ідентифікувати все ж не вдалося.

Підкреслюється, що 8 монет випадково знайшли два дайвери - Луїс Ленс і Сезар Гімено. Вони повідомили про це владу.

Решту монет було знайдено завдяки роботі археологів із Університету Аліканте та спеціальної підводної бригади іспанської цивільної гвардії (GEAS) у співпраці з міською радою муніципалітету Шабії, до якого відноситься острів. Вони здійснили кілька занурень у цьому районі, в результаті чого було виявлено золоті монети.

За словами професора кафедри давньої історії та керівника групи підводних археологів, які працювали на місці знахідки, Хайме Моліни, це один із найбільших наборів римських золотих монет, знайдених в Іспанії та Європі.

За його словами, це є унікальною археологічною та історичною знахідкою, оскільки вона може запропонувати багато нової інформації для розуміння останньої фази падіння Західної Римської імперії.

Історики вказують на ймовірність того, що монети могли бути навмисно заховані через пограбування, які здійснювали в той час алани в цьому районі.

Наголошується, що монети будуть відреставровані та виставлені в Археологічному та етнографічному музеї Солера Бласко в Шабії.

Новини за темою: У Туреччині археологи знайшли найстарішу в світі мозаїку

Нагадаємо, раніше на Миколаївщині археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН України під час розкопок в рамках українсько-німецького проєкту виявили мармуровий карниз Римської імперії та ритуальне поховання тварин.