Астрономи зафіксували зіткнення Юпітера з невідомим космічним тілом. Відео

Юпітер

Цей об'єкт може бути невеликою кометою чи астероїдом розміром близько ста метрів

Астрономи-аматори зафіксували новий випадок зіткнення Юпітера з невідомим космічним тілом. Про це повідомляє Sience Alert.

Зазначається, що вечері 13 вересня астрономи-аматори з Бразилії та Німеччини зафіксували яскравий спалах, який, ймовірно, став наслідком зіткнення невідомого космічного об'єкта з Юпітером.

На думку дослідників, цей об'єкт може бути невеликою кометою чи астероїдом розміром близько ста метрів.

Підкреслюється, що у разі підтвердження зіткнення це буде восьмою "ударною" подією, що спостерігали на Юпітері після зіткнення комети Шумейкер-Леві 9 у 1994 році, яка розпалася через припливні сили Юпітера.

Як зазначає видання, достовірно невідомо, як часто Юпітер стикається з чимось великим або досить швидким, щоб викликати ударний спалах, видимий із Землі, але вважається, що це відбувається досить часто - десь від 20 до 60 разів на рік.

Наголошується, що Юпітер великий і має величезне гравітаційне поле, яке прискорює метеорити для створення набагато більш енергетичних подій, ніж відчувають люди на Землі.

Новини за темою: Французький астронавт ESA сфотографував нічну планету Земля

Нагадаємо, раніше американський астронавт Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) Шейн Кімборо сфотографував італійську столицю Рим та Ватикан ввечері з Міжнародної космічної станції (МКС).