Археологи довели, що у Туреччині 5000 років тому жили пантери

Однією зі знахідок була кістка ноги лева віком 8 тисяч років

Турецькі археологи знайшли залишки тварин віком 8 та 5 тисяч років, які свідчать, що на заході країни колись водилися леви та пантери. Про це повідомляє інформаційне агентство DHA

"Невідомим фактом Ізміру є те, що тут існували обидва види тварин. Це було доведено. Колись в Ізмірі були леви", - розповів керівник розкопок доктор Зафер Дерін.

Протягом років під час розкопок були знайдені тисячі фрагментів кісток тварин, які передані для дослідження палеонтологам з Університету Бурдур.

Новини за темою: Археологи знайшли найдавніші докази життя вікінгів в Америці

У результаті ретельних досліджень було встановлено, що однією зі знахідок була кістка ноги лева віком 8 тисяч років (її знайшли в Йешільові), а дві окремі щелепні кістки віком 5 тисяч років належали двом різним пантерам (знахідка з Йасситепе).

Існування левів на цих територіях доводили і раніше, існування пантер довели вперше. Раніше археологи знаходили зображення пантер, але не кістки.

Як відомо, археологи працюють у районі Йешільова з 2005 року та Йасситепе з 2010-го.

Новини за темою: У Китаї археологи знайшли рештки людського черепа, якому 32 тисячі років

Нагадаємо, раніше в Аргентині вченим вдалося відшукати рештки динозавра Llukalkan aliocranianus, що існував у світі ще 80 млн років тому. Знахідка була виявлена палеонтологами з аргентинського Національного університету у місті Сан-Луїс в формації Баджо-де-ла-Карпа.