ООН звинуватила Іран в приховуванні інформації про катастрофу літака "МАУ"

Збитий в Ірані літак МАУ

Фото з відкритих джерел

Серед іншого іранську сторону звинувачують у невідповідностях в офіційних заявах

Спеціальна доповідачка ООН із питань позасудових страт Аньєс Калламар заявила, що Іран навмисно приховав обставини, пов'язані з помилковим збиттям літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" на початку 2020 року. Про це повідомляє dpa.

За словами доповідачки, невідповідності в офіційних заявах влади Ірану мають "створити максимум плутанини і мінімум ясності". Також вона оприлюднила лист із запитаннями на 45 сторінках, який вона надсилала в Тегеран ще в грудні 2020 року, додавши, що відповіді досі не має.

Зазначається, що за даними іранської сторони, однією з причин збиття повітряного судна "МАУ" було зміщення позиції радіолокаційної станції військових, що призвело до помилки у зв'язку. При цьому пояснень щодо причин цього Іран не надав. Крім того, відсутні пояснення, чому перед атакою не перевірили розміри й льотні характеристики цілі.

Водночас Калламар розповіла, що на місце катастрофи допустили мародерів, а пізніше там провели розрівнювання. Це не дало можливість рідним жертв катастрофи отримати речі, які належали загиблим.

Новини за темою: Іран завершив розслідування катастрофи "МАУ": Готується обвинувальний акт

Нагадаємо, нещодавно заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявив, що в розслідуванні авіакатастрофи літака "МАУ" іранська сторона прикривається військовою державною таємницею, тому прогресу в діалозі між Києвом та Тегераном немає. За його словами, в кримінальному процесі Україна не отримує відповіді на запити ще з жовтня.