На Тернопільщині під костелом XVII століття знайшли крипту

Фото з відкритих джерел

У крипті могли поховати фундатора костелу і власника міста, польського воєводу і шляхтича Станіслава Ґольського

Науковці із Івано-Франківська виявили під фундаментом костелу XVII ст. у Чорткові підземне приміщення – крипту. Про це повідомляє Чортківська міська рада.

"Науковці, перевівши плани будівництва старого (1610 р.) та нового (1910 р.) костелів у цифрову форму, дійшли висновку, що основою сучасної святині стали колони старого костелу. Їхня глибина достеменно невідома, втім спеціалісти кажуть, що вона може сягати 16 м. Також дослідники виявили, що під костелом (орієнтовно посередині) на глибині 3,2 м є крипта – підземне приміщення, яке слугує для поховання", - йдеться у повідомленні.

Є історичні свідчення, що першим у крипті поховали фундатора костелу і власника міста, польського воєводу і шляхтича Станіслава Ґольського.

Дослідження костелу Матері Божої Святого Розарія та Святого Станіслава – Домініканського костелу фахівці здійснювали методами природного електромагнітного поля, георадарами та сейсмоакустикою.

Новини за темою: У Єгипті археологи знайшли 3000-річне "золоте місто"

Довідково: Історія костелу та монастиря отців домініканців починає свій відлік з 1610 р. – з часу, відколи власник міста Станіслав Гольський запросив у Чортків монахів для фундації у місті римо-католицької парафії та монастиря. Оточений високим муром з оборонними вежами, костел служив сховком для місцевих жителів під час татарських нападів. Домініканський костел св. Станіслава у Чорткові відвідали два польські королі: Ян Казимир (1663 р.) та Ян ІІІ Собеський (1683 р.), про візит останнього є навіть пам’ятна таблиця у приміщенні костелу від 1883 р.

За твердженнями деяких істориків, у підземеллях костелу, вхід до яких замуровано, знаходяться з давніх часів гробниці знатної шляхти, серед якої нібито спочиває його фундатор каштелян Станіслав Ґольський. У головному вівтарі є копія образу Матері Божої Розарію. У 2009 році вона була коронована, корону освятив ще у 2002 р. Папа Римський Іван Павло ІІ. Образ Матері Божої Розарію вважають чудотворним. Оригінал-реліквію у 1945 р. перевезли до Кракова, де вона була законсервована, а з вересня 1983 р. образ Матері Божої Розарію виставлений у каплиці Косовських костелу св. Яцка у Варшаві.

Після приходу на ці терени радянської влади Богослужіння у костелі було припинено, а на початку 60-х його приміщення взагалі перетворили на склад міськторгу. У 1989 р. костел повернули отцям-домініканцям.

Новини за темою: В Іспанії археологи знайшли стародавній сейф з рідкісними прикрасами

Раніше повідомлялося, що після розкопок на Дзеленьгорі археологи спростували існуючу дату заснування міста Черкаси. Вони стверджують, що місто молодше на 100 років.