Журналіст "Першого Незалежного": Дуже важливо, що міжнародні організації також бачать інформаційний вакуум і несвободу слова в Україні

Андрій Лащ

Фото з відкритих джерел

Міжнародні організації також бачать той інформаційний вакуум і несвободу слова, які склалися в Україні. Про це заявив журналіст "Першого Незалежного" Андрій Лащ в ході акції на підтримку трьох закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів NewsOne, "112 Україна", ZIK.

Сьогодні журналісти "Першого Незалежного" передали в ООН лист з проханням вплинути на українську владу, щоб вона відновила мовлення трьох опозиційних телеканалів.

"Дуже важливо, що не тільки ми розуміємо, що боремося за свободу слова, але те, що у нас несвобода слова визнають і міжнародні організації. Приємно, що вони, як і ми, помічають той інформаційний вакуум, який існує в Україні. Це доведено не тільки нами і міжнародними організаціями, а й різними телевізійними рейтингами. Ми бачимо, що після закриття наших трьох телеканалів, які були лідерами інформаційного простору, жоден з тих, хто хотів зайняти нашу нішу, їм це не вдалося. Люди бачать, що в Україні несвобода слова не пройде", - сказав він.

Журналіст вважає, що телеканали обов'язково повернуться в ефір, і подякував тим людям, хто підтримує позицію мовників.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів " 112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів. При цьому у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.