Журналіст Кацман: "ЦВК повинна чітко і швидко рахувати голоси, а не займатися "ураженням у правах" виборців або соціологічними дослідженнями!"

Політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Ініціатива "слуг народу" щодо розширення повноважень ЦВК, хоча це не передбачено чинним законодавством і Конституцією, негативно позначиться на виборчому процесі і спрямована на узурпацію влади і спробу підім'яти під себе громадську думку.

Про це заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман в ефірі телеканалу "NewsOne".

"Сьогодні голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко розповів, що в профільному комітеті парламенту вже проголосували за пропозицію "слуг" про те, що Центральній виборчій комісії (ЦВК) буде надане право проводити соціологічні дослідження. Я хочу висловити своє обурення з цього приводу: мабуть, ніхто зі "слуг" не пам'ятає, що в нашій країні ще діє Конституція, де й мови не йде про подібні повноваження ЦВК! Для того, щоб ухвалювати таке рішення, потрібно вносити відповідні поправки в Основний закон - ось нехай і голосують 300 голосів, проводять через 3 сесії!"- переконаний експерт.

"Я також знаю про досвід країн, де всіляким державним органам передана функція проведення соціологічних досліджень, а вслід за цим ще й передається функція видачі ліцензій на такі дослідження. І наступного разу, коли ми захочемо дізнатися правду про рейтинги "слуг народу" або інших партій, про "соціологічні розкладки", про те, що люди думають з приводу курсу, яким йде країна, про президента або парламент, потрібно буде отримати ліцензію у держструктури – ЦВК, так чи що?"- обурився журналіст.

Новини за темою: Проведення місцевих виборів на Донбасі: ЦВК звернулася за актуальною інформацією до військових та правоохоронців

Експерт заявив, що збільшення повноважень ЦВК тільки сповільнить її роботу, додасть невластиві функції і позначиться на результатах виборів.

"Я просто не розумію, якими повноваженнями влада ще хоче наділити ЦВК? Адже саме ЦВК відняла у 500 тис. осіб, які проживають на Донбасі, право голосу, тобто уразила у правах пів мільйона громадян! В якій країні ви таке бачили? У будь-якій іншій демократичній державі ЦВК - це орган, який просто підраховує голоси після виборів. І все! У багатьох демократичних країнах, наприклад, взагалі немає ЦВК, а є рахункова плата, що складається з 10-15 співробітників, яка підводить підсумки виборів. І ніхто через це не обурюється! У сусідній Польщі вже в ніч після виборів виборча комісія оголосила результат, а у нас ЦВК може місяцями і роками робити свою роботу. У нас парламенту вже рік, а нещодавно депутат-мажоритарник тільки зміг прийняти присягу, оскільки ніяк не могли підрахувати голоси на окрузі. Це ганьба!.. І, схоже, такою ганьбою хочуть прикрити незручні, невигідні результати волевиявлення людей, правдиву соціологію, яка тепер вже явно не на користь правлячої партії!"- резюмував Володимир Кацман.

Читайте також: "Кацман про вимогу "Нацкорпусу" заборонити ОПЗЖ і партію Шарія: влада руками кишенькових радикалів хоче прибрати конкурентів перед виборами".