Зеленський зустрівся із Санду: Про що говорили президенти

Президент також взяв участь в святкуванні 30-ої річниця незалежності Республіки Молдова

Президент України Володимир Зеленський зустрівся в Кишиневі з президенткою Республіки Молдова Маєю Санду. Про це повідомляє Офіс президента

Згідно з повідомленням, співрозмовники обговорили перспективи торговельно-економічної співпраці, зокрема щодо реалізації інфраструктурних проєктів.

Президенти двох країн позитивно оцінили роботу, проведену сторонами в межах будівництва прикордонного мостового переходу через Дністер на українсько-молдовському державному кордоні.

Також Зеленський і Санду обговорили питання повернення українських енергетичних компаній на молдовський ринок постачання електричної енергії.

Новини за темою: Козак після зустрічі з Санду заявив, що Росія і Молдова "будуть дружити"

Лідери наголосили на необхідності подальшої тісної співпраці у форматі "Асоційованого тріо" для поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, як це передбачено відповідними угодами про асоціацію, а також для просування нових можливостей у межах Східного партнерства.

Окрім цього, Володимир Зеленський подякував Маї Санду за участь у саміті "Кримської платформи" та приєднання до його декларації.

"Як і раніше, Україна та Молдова взаємно підтримують суверенітет і територіальну цілісність одна одної в міжнародно визнаних кордонах. Ваша особиста участь у саміті Кримської платформи ще раз підтвердила цю позицію та продемонструвала наші спільні прагнення протистояти зовнішньому тиску", – сказав глава держави.

Новини за темою: Молдова змінила правила в’їзду: Що потрібно знати

Нагадаємо, вранці в п'ятницю, 27 серпня, літак президента України Володимира Зеленського, який прямував в молдавську столицю, не зміг сісти в Кишиневі через сильний туман, тому його направили в Одесу.

З другої спроби президент України Володимир Зеленський все ж прибув до столиці Молдови Кишинева.