Зеленський вже майже пів року не підписує закон про військових злочинців

Володимир Зеленський
РИА-Новости

Президент України Володимир Зеленський вже майже пів року з 7 червня не підписує закон №2689 про запровадження принципу універсальної юрисдикції щодо злочинів агресії, геноциду, злочинів проти людяності та військових злочинів. Про це свідчить сайт парламенту, повідомляють "Українські новини". 

Глава парламенту ще 7 червня підписав цей закон, що далі дозволило Зеленському його підписати. Відтак, на підпис президенту закон був направлений того ж дня.

1
ZIK

Згідно з прийнятим Радою законом, універсальна юрисдикція - один з видів екстериторіальної кримінальної юрисдикції, що передбачає компетенцію держави щодо притягнення до кримінальної відповідальності і покарання індивідів безвідносно до місця вчинення злочину або громадянства обвинуваченого або потерпілого.

Також законом передбачаються, згідно з Міжнародним кримінальним правом, особливості кримінальної відповідальності військових командирів, інших осіб, які фактично діють як військові командири, та інших начальників за відповідні міжнародні злочини.

Документ забезпечує належне виконання міжнародно-правового зобов'язання України запобігати юридичну та фактичну безкарність за міжнародні злочини, правовий зміст якого вимагає застосування реального та адекватного покарання до осіб, які вчинили зазначені злочини.

Згідно зі ст. 94 Конституції, президент повинен протягом 15 днів підписати спрямований йому закон або повернути його парламенту з обґрунтованими і вмотивованими пропозиціями.

Якщо ж президент в цей термін не підписує закон і не відправляє його парламенту, то закон вважає схваленим і має бути підписаний і опублікований. При цьому Конституція не вказує, хто саме в такому випадку підписує закон.

Але в будь-якому випадку, норми Конституції щодо цього закону були порушені.

При цьому перший заступник голови Ради Олександр Корнієнко та голова профільного комітету (з питань правоохоронної діяльності) за цим Законом не знають причини, з якої закон не підписується главою держави.