Зеленський ввів в дію рішення РНБО щодо розвитку авіабудівної галузі

Володимир Зеленський

Офіс президента

Кабмін має актуалізувати у місячний строк план заходів щодо реалізації відповідної стратегії

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Щодо розвитку авіабудівної галузі України". Відповідний указ опубліковано на сайті ОП.

Згідно з ним, Кабмін має актуалізувати у місячний строк план заходів щодо реалізації Стратегії відродження вітчизняного авіабудування на період до 2030 року.

Стратегія має забезпечувати:

  • розвиток виробничого, конструкторського, науково-дослідного і кадрового потенціалу, створення виробництва конкурентоспроможної авіаційної техніки, зокрема шляхом укладення угод про стратегічне співробітництво з іноземними партнерами у сфері авіабудування та вжиття інших заходів із просування продукції вітчизняної авіабудівної галузі на зовнішніх ринках;
  • удосконалення організаційної структури управління авіабудівною галуззю;
  • вжиття заходів з імпортозаміщення в літакобудівній та вертольотобудівній галузях.

Також, серед іншого, уряд має забезпечити підготовку у місячний строк законопроєктів щодо підтримки авіабудівної галузі.

Новини за темою: Підписання Зеленським пакета санкцій та ймовірний безвіз України з Китаєм: Головне на ранок 25 червня

Крім того, Кабмін має прискорити впровадження моделі корпоративного управління шляхом акціонування державних підприємств авіабудівної галузі України.

Документом завдання також ставляться і Міноборони. Там мають опрацювати питання включення до Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки завдань з оновлення парку літаків і вертольотів, у тому числі бойових літаків, вертольотів, багатоцільових безпілотних авіаційних комплексів, військово-транспортних літаків Ан-74 та Ан-178.

Також передбачаються задачі для МЗС, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України та Національної академії наук України.

Новини за темою: Зеленський вважає, що сьогодні НАТО тримає Україну на відстані

Документ набуває чинності із дати його опублікування.

Нагадаємо раніше президент Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо персональних санкцій. Під дію обмежень серед іншого потрапили бізнесмени Фірташ і Фукс.