Зеленський увів в дію санкції проти осіб, причетних до розробки вірусу NotPetya

Володимир Зеленський Офіс президента України

Кібератака сталася в червні 2017 року

Президент Володимир Зеленський підписав указ №265/2021 щодо впровадження в дію санкцій РНБО проти юридичних та фізичних осіб, причетних до розробки вірусу NotPetya. Відповідний документ оприлюднив Офіс президента

"Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться в указі. 

Відомо, що під дію санкцій потрапили чотири юридичні і шість фізичних осіб, афілійованих зі спецслужбами Російської Федерації.

Новини за темою: У Раду внесли закон щодо заборони судам зупиняти санкцій РНБО

Слід зауважити, що від кібератаки вірусу NotPetya, яка сталася в червні 2017 року постраждали безліч українських об'єктів: аеропорт "Бориспіль", "Укрпошта", "Укртелеком", а також низка міністерств і банківських систем.

Окрім цього, негативні наслідки вірусу відчули десятки британських організацій, зокрема поштові служби, а також рекламні, юридичні, логістичні та фінансові компанії.

Новини за темою: РНБО оприлюднила рекомендації щодо того, як протидіяти коронавірусу "Дельта"

Нагадаємо, раніше резидент Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти російських банків, що працюють в анексованому Криму та ОРДЛО.