Зеленський провів телефонну розмову зі Столтенбергом перед самітом НАТО

Володимир Зеленський та Єнс Столтенберг НАТО

Зеленський сподівається, що будуть розглянуті дієві кроки щодо стримування агресії з боку РФ

Президент України Володимир Зеленський під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом висловив сподівання, що на саміті Альянсу, який пройде 14 червня, будуть розглянуті дієві кроки щодо стримування агресивний дій Російської Федерації. Про це він сам повідомив у своєму Twitter.

"Поінформував Єнса Столтенберга про суттєві загрози з боку РФ. Сподіваюся, на саміті НАТО будуть розглянуті дієві кроки щодо стримування агресії РФ. Підкреслив важливість для України підтвердження політики відкритих дверей Альянсу і в дієвості рішення від 2008 року по ПДЧ (План дій щодо членства в НАТО, - ред.) для України", - написав український глава.

Крім того, за інформацією пресслужби Офісу президента, Зеленський повідомив генсеку НАТО про ситуацію з безпекою на Донбасі і про збереження істотної військової загрози через скупчення російських військ навколо України.

Новини за темою: Вступ України до НАТО - "червона лінія" для Росії, - Путін

Нагадаємо, раніше генсек НАТО Єнс Столтенберг на саміт НАТО 14 червня 2021 року не запрошуватимуть Україну і Грузію. У ньому візьмуть участь тільки країни-учасниці Альянсу. Саміт пройде тільки для союзників, оскільки буде коротким.