Зеленський підписав закон про спрощення ввезення гуманітарних вантажів в Україну

Президент України Володимир Зеленський

Офіс президента України

Закон розширює повноваження громад про визнання гуманітарною допомогою для одержувачів на їх території

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про гуманітарну допомогу" щодо оперативності прийняття рішень". Про це повідомляє Офіс президента.

Зазначається, що документ покликаний забезпечити на місцевому рівні оперативність прийняття рішень про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 22 тонн.

Крім того, органи місцевого самоврядування визначені одержувачами такої допомоги.

Закон розширює повноваження громад про визнання гуманітарною допомогою для одержувачів на їх території, зокрема:

  • легкових автомобілів для інвалідів;
  • транспортних засобів спецпризначення (за винятком таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними бюджетних підприємств, установ та організацій.

"Такі транспортні засоби спецпризначення не можуть бути відчужені протягом 10 років за будь-якими цивільно - правовими договорами, крім безоплатної передачі іншим аналогічним підприємствам", - зазначено в повідомленні.

Крім того, місцеві адміністрації отримали право визнавати гуманітарною допомогою вантажі вагою до 5 тонн у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів, а також вантажі вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для запобігання виникненню та поширенню спалахів епідемій або призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій.

Підкреслюється, що закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про запобігання та протидію антисемітизму в Україні
 

Нагадаємо, раніше ми писали, що Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (3527), який розширює повноваження облдержадміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до п'яти тонн. Документ розповсюджується лише на вантажі, які пов’язані із запобіганням епідемій.