Зеленський підписав закон про передачу земель ОТГ

Фото з відкритих джерел

Документом пропонується передати землі державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності сільських, селищних і міських рад

Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 щодо проведення земельної децентралізації, а також заявив, що за часи мораторію на продаж землі було вкрадено у держави землю площею майже два півострови Крим. Про це він сказав під час виступу на форумі "Україна 30. Земля", передає пресслужба Офісу президента.

"Я хочу розставити всі крапки над і у питаннях що було, що зроблено і що буде далі. Майже 20 років з боку влади було все що завгодно, окрім справ. Вони обіцяли, маніпулювали, навіть їли землю на трибуні ВР, лякали, що землю вагонами вивезуть за кордон, але, найстрашніше, вони позбавили 7 млн громадян їх конституційного права - права власності на землю.

Люди не могли розпоряджатися землею, не могли продавати, купувати її, як це робиться у багатьох країнах. Для українців діяв мораторій, як у Венесуелі або Північній Кореї. За часи мораторію померли майже 1 млн землевласників, а вартість гектара сільгоспземлі стала найнижчою у Європі", - сказав Зеленський.

За його словами, за попередніми підрахунками, було присвоєно близько 5 млн га державних земель.

Глава держави додав, що у квітні 2021 року Рада нарешті ухвалила останні, ключові закони, потрібні для повноцінного старту прозорого ринку землі: закон № 2195, який запроваджує електронні аукціони з купівлі-продажу землі, і закон № 2194, який "докорінно змінює землеустрій нашої держави і який називають "земельною Конституцією".

Документом пропонується, зокрема, передати землі державної власності за межами населених пунктів (окрім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад.

"Це закон, який чітко закріплює, що продавати та купувати землю можуть виключно українці, і закон, який я з великою радістю саме тут і саме зараз хочу підписати", - сказав Зеленський, підписавши закон під час виступу.

Новини за темою: Продаж землі на е-аукціонах: Що варто знати про законодавчі нововведення в Україні

Нагадаємо, у березні 2020 року народні депутати ухвалили закон про продаж землі. Однак, згодом у Верховній Раді заблокували підписання законопроєкту, зареєструвавши постанови про скасування результатів голосування.

На позачерговому засіданні 13 квітня народні депутати розблокували підписання законопроєкту про ринок землі. Парламент розглянув і відхилив 13 постанов про скасування закону.

28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав цей закон.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що після запуску в Україні ринку землі упродовж 5-10 років її вартість може зрости від 2 до 5 разів. Він переконаний, що ринок землі збагатить державу та людей.